«Оқу-тәрбие үрдісіндегі мұғалімнің жеке үлгісінің рөлі мен әсері».

Мектептегі екі маңызды тұлға – мұғалім мен оқушы. Сыныптағы және тікелей сабақтан тыс қарым-қатынастары оқу-тәрбие процесіне айтарлықтай әсер етіп, оның табыстылығын анықтайтын дәл осы адамдар. Мектеп қабырғасында толық өзара түсіністік, ізгі ниет, өзара сыйластық және бір-бірімен тиімді әрекеттестік атмосферасын құрудың маңыздылығы осыдан туындайды. Мұғалімнің оқушыға әсері және оның табысты кәсіби қызметі мұғалімнің жеке үлгісіне байланысты. Мұғалім – оқушының өмірге көз салатын призмасы. Мұғалімнің оқушыларға ықпалы зор. Мұғалімнің құндылықтары, сенімдері мен қалауы студенттерге таңғажайып күшпен беріледі және олардың болашақ өміріне тікелей әсер етеді. Осылайша, мұғалімнің өзіндік үлгісі тәрбиелік мақсатқа қызмет етеді. Мұғалім не істесе де, не айтса да, не көрсетсе де, ол өзінің жеке үлгісінің оқу-тәрбие процесіндегі рөлін үнемі есте сақтауы қажет. Мұғалім шәкірттеріне білім беріп қана қоймай, оларға қамқорлық жасайтын, қабылдайтын аяулы дос рөлін де меңгереді. Ұстаздар өмірдегі ең қиын, баға жетпес нәрсе – адаммен айналысады. Шәкірттің өмірі, денсаулығы, ақыл-ойы, мінезі, ерік-жігері, азаматтық және интеллектуалдық келбеті, өмірдегі орны мен рөлі, бақыты ұстазға, оның шеберлігіне, өнеріне, даналығына байланысты. Демек, мұғалімнің маңыздылығы оқушының тұлғасын тәрбиелеу мен дамытуда маңызды рөл атқарады. Мұғалімнің жетістігі мен маңыздылығы мұғалімге деген қарым-қатынас жүйесін сапалы түрде сипаттайтын күрделі құбылыс.

Бүгін мектебіміздің салтанатты сап түзеуде ұстаздар мен оқушылар марапатталды.

1 орын «Жиғалық О.А.» «Сөз шебері» сайысы

1 орын Чайкова Л.С. «Үздік бастауыш сынып мұғалімі» байқауы

1 орын Покамин Н.А. Әлемнің 29 елі мен 3 мыңға жуық спортшы қатысқан WRPF федерациясының пауэрлифтинг, армлифтинг және стритлифтингтен 9-шы әлем чемпионаты.

1 орын шахматтан жалпы мектеп командасы (Покамина А., Мейрамбеков А., Құрбанов С.).

1 орын Коклягин Н. «Алтын сақа»

«Табиғи туристік орындар туралы үздік аңыз» байқауында 3 орын Кнак А.

Ыбырай Б.Ж. Тәуелсіздік күні аудандық кәсіподақ ұйымының Алғыс хатымен марапатталды.

Жаңартылған күні: 19.12.2023 18:27
Құрылған күні: 19.12.2023 18:27